her- şey- mj- için!

Tüm zamanların en iyisi, çocukluğu seksenler ya da doksanlarda geçmiş olan herkesin istisnasız en sevdiği Michael Jackson’ın ölümünden itibaren ortalıkta hep nasıl öldüğü, cinayete mi kurban gittiği söylentileri döndü durdu. Genelde intiharlar, olağandışı ölümler starları ‘efsane’ yapar ama Michael Jackson için bu böyle olmadı: borçları, deri hastalığı, şaibeli ölümünden dolayı sanki biraz ona ‘acıdık’ ve ona olan sevgimiz ve hayranlığımız bu ‘nereeden nereye’ler içinde eridi gitti.

Birileri titredi ve kendine geldi, krala yakışacak bir hareket başlattı. Kral ”beat it” derken aslında defol diyor ama biz birleşiyoruz. Şöyle, 18.10.2009 tarihinde Haydarpaşa tren garında Mj’nin ‘beat it’ şarkısı ve hareketleriyle aynı anda dans ediyoruz. Ayrıntılı bilgi şurada.
Daha önce Paris, Honk Kong, Bükreş, Stokholm gibi şehirlerde çok iyi organize olunmuş. Paris organizasyonu da çok iyi ama ben en çok Romanya’da otoyolda yapılan danstan etkilendim ve onu burada paylaşıyorum.

Toplu provalar 11.10.2009 tarihinde Tolga Han dans stüdyosunda saat 14.00’den itibaren tüm gün sürecek ama önce aşağıdaki hareketleri çalışmakta yarar var.

1 Yorum