• Anasayfa
  • /
  • Minimalist Reklamlar ve Bizim İş

Minimalist Reklamlar ve Bizim İş

Kalıcı bir ilişkiyi nasıl elde edebilirsin: Çizgili kısmı kes ve 180 derece çevir.

 Bu da Türkçe versiyonu olsun:
BEN (koyu olan kısmı 90 derece çevir ve ) BİZ yap!

Zebani- Moda Tasarımcısı

Kamyon Şöförü- Profösör

Diğer minimalist işler için buraya.

Aşağıdaki iş de bizim minimalist reklamımız. Efendim hikayesi şöyle: Üniversite 2. sınıfa giderken Rekatlon adında bir reklamcılık yarışması olduğunu öğrendim, düzenleyicisinden de davet alınca bu yarışmada kesinlikle olmalıyım diye düşündüm. Düşündüm ama ortada büyük bir problem vardı, grup olarak katılınan yarışmayla benden başka ilgilenen olmadığı gibi, bizim üniversitede reklamcılık bölümü dahi yoktu. Bende uzun ısrarlar sonucu yanıma konuyla alakasız 2 makine mühendisi ve 1 uluslararası öğrencisini alarak bu yarışmaya katıldım:) Sanırım diğer reklamcılık öğrencilerinin arasında tek alaylı bizdik, o yüzden pek bir “alaylı” kaldık. Üstüne bir de Art Direktör İlyas Başsoy bizim gruptan hoşlanmayınca işimiz ödül alamadı. Diğer grupların işleri de gerçekten iyiydi ve müşteri olarak kıyaslayınca  matbaa işi yapmak deneyimsiz biri için zordu.

Gene de biz, ya da en azından ben bu reklam işini çok sevdim. Zaten bu yarışmadan sonra reklama ve reklamcılığa bakışım bütünüyle değişti. Bu iş hem bu açıdan, hem de minimalistliğiyle bana masumiyet günlerimi hatırlatıyor.

Bu yarışma esnasında bir gazeteci benimle röportaj yapmıştı. Ona reklamcılık öğrencisi olmadığımızı, ama gene de yaratıcılık temelli bir yarışma olduğu için geldiğimizi söylemiştim. O da bunu “yaratıcılık mektep işi değil” gibi iddialı ve ukala bir değişle yazmıştı. Hayatımda mektep kelimesini kullanmayan biri olarak şoke olmuştum ve çok utanmıştım. O günden sonra ne zaman yaratıcılıkla ilgili bir şey olsa arkadaşlarım “yaratcılık mektep işi değil Burçak” der:) Ah şu gazeteciler, hep böyle yapıyorlar 😛

1 Yorum