Erkin Gören

Efendim, Erkin Gören ismini ilk kez Radikal’de gördüm, daha sonra işlerini incelemek üzere kişisel sitesine girdiğimde gözlerim açıldıkça açıldı. Farklı tarzlarda (illüstrasyon, suluboya, çizgi vs.) işleri birbirinden göz alıcı ama bunlarla birlikte daha da güzel olan, birçok projenin içinde yer alması ya da proje yaratmış olması. Misal, Horaley adlı siteyi kurarak sanatçıların resimlerini gönderebileceği bir platform oluşturmuş. Seçilen eserler (-ki gönderilenlerin yarısı seçilmiş) sanal bir galeride sergileniyormuş ve en sonunda geçen yaz gerçek bir sergiye dönüşmüş. Sergiye buradan bakabilirsiniz.
Aynı zamanda “Bugün ağaçtan düştüm” diye de bir albümümü var.

İşlerini, projelerini, verdiği röportajlarında söylediklerini ve söylemek istediklerini görünce böyle dinamik bir sanatçımız olduğu için de sevindim açıkçası.

Bu arada, bu yazıyı yazarken şöyle bir eleştiri buldum kendisine, şaka mı gerçek mi anlamadım. Alttaki yorumlar da acayip. Ciddilerse oldukça komik 🙂 İşte o garip eleştiri.

Ben bloga işlerinden örnek koymakta zorlandım. Hepsi birbirinden güzel. Sitesinden diğer projelerine ve işlerine bakmayı ihmal etmeyin.

1 Yorum