All for Joomla All for Webmasters

Akıllıca Reklam Fikirleri

Peta’nın hayvan katliamı için yaptığı eylem. Özellikle hayvanların kürkleri için katledilmesine bir tepki için soyunan Bridget Bardot’tan sonra ‘moda’ olan hayvanlar için soyunma hareketinin hiçbir işe yaramadığı bugünlerde, çok daha vurucu bir hareket olmuş.


Hush Puppies’in rahatlığı. Sonra buna benzer birçok iş çıktı piyasaya.

Bu da bizden bir iş, akıllıca oluşundan dolayı ünü ülkemizi aşmış. Adını hatırlayamadığım bir ingiliz sitesinden indirmiştim.

Bir reklam ajansında metin yazarı olarak staj yaparken, bizden öncelikli istenen düşük prodüksüyonlu ama yaratıcı işlerdi. Elindeki görsellere bir yazı ekleyip, ya da ufak bir rötuşla yaratıcı bir malzeme yaratman gerekiyordu. Aşağıdaki temizlik malzemesi (Mr Clean) reklamı, bir patronun bayılacağı türden. Sıfır maliyet, iyi fikir.

Şu İstanbul’da yapılan şehirde jazz var konseptli Jazz Festivali için şu fikri yürütsek mi? 🙂 Bu iş bir müzik kursu (Calcutta) için yapılmış.

Hard Rock cafe için yapılan iş. Böyle çatal yapılsa bir takım alırdım.

Amnesty İnternational’ın (Uluslararası Af Örgütü’nün) hem reklam videoları, afişleri hem de açık alan mecra kullanımları çok iyi düşünülmüş, vurucu işler oluyor. Bunda dünyanın en iyi ajanslarıyla çalışmalarının da payı var sanırım. Blog için Amnesty İnternational dosyası yapmak istiyorum ne zamandır, üşenmek en büyük hastalığım.

‘Dünya infaz rekorunu durdurun!’

‘Daha güçlü tırnaklar için, Nivea’

İşte prodüksüyonsuz bir iş daha. Hem kolay hem akılda kalıcı.


Bu işi birçok yerde görmüşsünüzdür, bir sipagetti reklamını böyle bir mecrada kullanmak kimin aklına geldiyse alnından öpesim geldi benim:)

Nike’ın mecra kullanımını ve efekti çok beğendim.

Coca Cola’nın reklamları güzel oluyor evet, ama 365 gün reklam politikası olan bir firmanın güzel ve akılda kalıcı reklamları olması da doğal değil mi?
St. Petersburg’dan dünyaya yayılmış, çocukluğumdan hafızama yer etmiş bir görsel.

5 Yorum

Bir cevap yazın