yenilenebilir dünya

Bu çok sevimli animasyonun adı ”RWE Energy Giant”. Onu sadece sevimliliğinden dolayı burada paylaşmak istemedim. Uludağ Üniversitesi ve Tügiad’ın ortaklaşa yürüttükleri bir proje de çalışıyorum. Proje bize belirli miktarda bir para veriyor (250 milyar eski tl), bu parayla kara geçebilecek bir şirket kurmamızı istiyor. Bir şirket nasıl kuruluyorsa biz de tam teferrüatıyla şirket kuruyoruz. Yaklaşık iki aydır, 6 kişilik bir grup bu projeyle uğraşıyoruz.

Hep geri dönüşüm, yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili birşeyler yapma hayalindeydim. Projenin konusunu, swot analizini, tows matrisini, yol haritasını vb. yazdım. İş adamları ve akademisyenlerden oluşan danışmanlarımıza proje konusunu ve alanını onaylattık.

Şuanlık sırlamızı deşifre etmeyeyim ama bu işi başaracağız gibi gözüküyor. Bu kadar az parayla, Türkiye’de neredeyse hiç bilinmeyen bir geri dönüşüm yöntemiyle, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak ”büyüklere” örnek olacağız. Bu yarışma aralık ayında önde gelen iş adamlarından oluşan bir jüriye sunulacak ve yarışma o gece derecelerle birlikte sonuçlanacak. Ekim ayından itibaren bir blog daha kurup adım adım geçtiğimiz yolları, süreçleri, bir şirketin nasıl kurulduğunu gösteren dökümanları yazacağım. Aralık ayında yarışma sonuçlanınca bu blogu yayına sokacağım.

Ey blog takipçileri, desteğinizi esirgemeyin! Fikirleriniz ve desteğiniz çok önemli. Videoda ki dev kadar olamasa da, bişeyleri değiştirmek adına birlikte adım atalım! (tamam tamam mesaj kaygısına son!) 🙂