Rene Maltete

Blogu bayağı ihmal ediyorum son günlerde ama o kadar sıkkın ve bıkkınım ki. Bir şirket için proje yazmaya başladım, ama proje konusu itibariyle beni o kadar zorluyor ki, o işi yapmadığım zamanlarda da işi düşünmekten kendimi alamıyorum. Eve iş getirmek deyimi benim için farklı anlamlarda şuan. Neyse ki kısa vadeli bir iş yoksa hayat enerjim eksilere düştü vallahi.
İşten vakit kaldıkça, kafam dağılsın diye internetin sığ mı, derin mi olduğuna karar veremediğim boşluğuna bırakıyorum kendimi. Bir sürü güzel görsel, iyi animasyon birikti arşivde, bunlardan ilk paylaşmak istediğim Rene Maltete’in esprili ve şaşırtıcı fotoğrafları. Kimileri kurgulu fotoğrafları sevmez ama ben içinde akıl olan her işi seviyorum. Akıl teknikle buluşunca aşağıdakiler çıkmış ortaya.

Sadece bu satrançlı fotoğrafa bakmış olsaydık, Rene Maltete için Mc Escher’in fotoğrafçı olarak vücuda gelmiş hali diyebilir miydik?


1930-2000 yılları arasında yaşamış Fransız fotoğrafçı Rene Maltete’in aynı zamanda şiir kitapları da varmış. Birileri, saolsunlar fotoğraflarını hoş bir fransızca şarkıyla slayt haline getirmiş, evet efendim burdan buyurun.

1 Yorum